Fyrstenberg i Gonzalez zrobili pierwszy krok w stronę obrony tytułu

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez w bardzo dobrym stylu wrócili do wspólnej gry, po kilku tygodniach przerwy. Polak i Meksykanin występują w Memphis, gdzie w zeszłym roku zdobyli swój jedyny wspólny tytuł w imprezie rangi ATP. W tym sezonie po pokonaniu pary Chris Guccione / Philipp Oswald 7:5, 7:6(7) są już w 1/4 finału.

Czwartkowe starcie pomiędzy tymi parami było niesamowicie wyrównane – oba duety przede wszystkim dobrze prezentowali się we własnych gemach serwisowych, co nie oznacza, że nie przytrafiały się im słabsze momenty. W pierwszej partii podanie przegrali Guccione, co kosztowało ich przegranie seta. W kolejnej odsłonie obie pary uzyskały breaka, jednak ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka tiebreakowa.

W niej Australijczyk i Austriak mieli jednego setbola, jednak nie zamienili go na wygranie seta, a chwilę później Fyrstenberg i Gonzalez mogli się cieszyć z miejsca w ćwierćfinale.