Monfils z problemami, ale z awansem

W drugiej rundzie turnieju ATP w Rotterdamie Gael Monfils i Borna Coric po raz pierwszy stanęli na przeciwko siebie na korcie – góra z tego starcia wyszedł bardziej doświadczony tenisista, czyli popularny LaMonf, który odniósł zwycięstwo 6:3, 5:7, 6:2.

Na dobrą sprawę, przynajmniej do połowy drugiego seta, wszystko wskazywało, że Monfils wywalczy awans po dwóch, bardzo łatwo wygranych setach. Francuz w drugiej odsłonie prowadził z przełamaniem. jednak następnie popełnił kilka kardynalnych błędów, co poskutkowało odrobieniem strat przez Coricia, a następnie wykorzystaniem setbola.

W decydującej partii wszystko wróciło do normy – Monfils ponownie stał się niezmiernie regularny, a Coric nie potrafił znaleźć sposobu na skończenie akcji. Tenisista z Paryża dwukrotnie przełamał serwis młodego Chorwata i zameldował się w ćwierćfinale.

Tam rywalem turniejowej ‚piątki’ będzie Alexander Zverev, lub rodak Monfilsa Gilles Simon.