Nishikori udanie zaczął zmagania w Memphis

Kei Nishikori jest jest już prawdziwą legendą turnieju ATP w Memphis – tenisista reprezentujący Japonię w ostatnich trzech latach triumfował w tej imprezie i w obecnym sezonie ma szansę na czwarty tytuł z rzędu. Nishikori po pokonaniu Ryana Harrisona 6:2, 7:5 awansował do ćwierćfinału.

Nishikori i Harrison we wcześniejszych latach mierzyli się ze sobą dwukrotnie i zawsze górą był siódmy tenisista rankingu ATP – ponownie było w meczu drugiej rundy w Memphis. Nishikori potwierdził swój apetyt na wygranie wygranie tej imprezy.

Japończyk w partii otwarcia nie dał żadnych szans rywalowi, który w drugim secie poprawił swoją grę, był w stanie nawiązać walkę, ale w ostatecznym rozrachunku w dwóch setach mecz wygrał Nishikori.

Najwyżej rozstawiony zawodnik w Memphis o awans do półfinału zmierzy się z Michaiłem Kukushkinem, który w 1/8 finału pokonał Amerykanina Denisa Kudlę.