Radwańska nie sprawiła niespodzianki w starciu z Williams

Venus Williams w Kaohsiung jest rozstawiona z numerem pierwszym, co jest równoznaczne z tym, że jest faworytką tych zawodów. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w dotychczasowych meczach nie daje żadnych szans swoim rywalkom, a w starciu drugiej rundy pokonała Urszulę Radwańską 6:4, 6:2.

Radwańska może sobie pluć w brodę, gdyż w pierwszej secie prowadziła z przełamaniem – na jej nieszczęście od stanu 4:2 nie zdołała wygrać już gema i Williams wykaraskała się z tarapatów. W kolejnej odsłonie można było wyraźnie zauważyć, że Polka większość swoich sił stracila w partii otwarcia, przez co drugi set łatwo padł łupem turniejowej ‚jedynki’.

Williams po raz trzeci w swojej karierze pokonała Urszulę Radwańską i jak dotychczas, zawsze gdy z nią wygrywała, to nigdy nie traciła w tych spotkaniach seta.

12. rakieta rankingu WTA o miejsce w najlepszej czwórce turnieju WTA w Kaohsiung zagra z Anastasiją Sevastovą, która po zawieszeniu kariery, wraca do dobrej gry. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych zawodniczek.