Vinci po raz czwarty w karierze lepsza od Babos

Roberta Vinci w piątek awansowała do pierwszego półfinału w tym sezonie – stało się to za sprawą zwycięstwa 7:6(3), 4:6, 7:6(4) odniesionego nad Timeą Babos w imprezie WTA w Saint Petersburgu.

Na dobrą sprawę, po przebiegu tego meczu, jeśli Babos została by pierwszą pólfinalistką, to nie zdziwiłoby to nikogo – tenisista z Węgier w pierwszej partii prowadziła 5:2, jednak przegrała ją po tiebreaku. W drugiej odsłonie udało się jej wyrównać straty, a w decydującym secie prowadziła z przełamaniem, aby ostatecznie, po raz drugi w tym starciu przegrać tiebreaka, a zarazem cały mecz.

Obie tenisistki w piątek na korcie spędziły dwie godziny i 35 minut, a dla Vinci było to czwarte w karierze zwycięstwo odniesione nad Babos. Węgierka tylko raz wygrała z zawodniczką z Półwyspu Apenińskiego i miało to miejsce w 2015 roku.

Półfinałową rywalką turniejowej ‚dwójki’ będzie triumfatorka meczu pomiędzy Aną Ivanović a Kateriną Kozlovą.