Williams w 1/2 finału w Kaohsiung

Venus Williams wygrała już w imprezie WTA w Kaohsiung trzy spotkania i jak na razie nie przegrała ani jednego seta. W piątek Amerykanka pokonała Anastasiję Sevastovą 7:5, 6:2.

Szczególnie pierwsza partia tego spotkania była ciężka dla Williams, która przegrywała już nawet 2:5 i była zmuszona do obrony dwóch piłek setowych. Presja ewidentnie zjadła rywalkę z Łotwy, która przegrała pięć gemów z rzędu i nie wykorzystała ogromnej szansy.

Przebieg drugiego seta był konsekwencją tego, co działo się pod koniec inauguracyjnej partii – Sevastova z tyłu głowy miała myśli o zmarnowaniu wysokiego prowadzenia, za to Williams poszła za ciosem i w błyskawicznym tempie wygrała drugą odsłonę do kolekcji, a zarazem całe spotkanie.

Kolejną przeciwniczką turniejowej ‚jedynki’ będzie Yulia Putintseva – jak dotychczas obie zawodniczki dwukrotnie mierzyły się ze sobą i oba mecze wygrała Williams.