Almagro i Nadal w półfinale w Buenos Aires

Nicolas Almagro i Rafael Nadal zgodnie, w dwóch setach wygrali swoje starcia w ćwierćfinałach – Majorkanin osiągnął zwycięstwo 7:6(3), 6:2 nad Paolo Lorenzim, a Almagro sprawił niespodziankę i pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:2, 7:5.

Zwycięstwo Nadala nikogo nie dziwi – piąty tenisista świata był zdecydowanym faworytem tego spotkania, i potwierdził przedmeczowe przewidywania. W pierwszej odsłonie Lorenzi stawiał się rywalowi aż do tiebreaka, którego przegrał – w kolejnej odsłonie brakło mu paliwa i Majorkanin odniósł przekonywujące zwycięstwo.

Świetny mecz rozegrał Almagro, który wreszcie swoją grą przypominał siebie sprzed kilku lat. Reprezentant Hiszpanii skutecznie zepchnął do defensywy Tsongę, co jak można ocenić z upływem czasu, było znakomitym ruchem. Almagro w meczu 1/4 finału ani razu nie stracił własnego podania serwisowego i po jednej godzinie i 15 minutach mógł się cieszyć z miejsca w najlepszej czwórce imprezy w Buenos Aires.

Tam czeka go spotkanie z lepszym w starciu Pablo Cuevasa z Davidem Ferrerem – przeciwnikiem Nadala będzie Dominic Thiem, który w dwóch setach uporał się z Dusanem Lajoviciem.