Monfils zagra o swój szósty tytuł w karierze

Gael Monfils w tym roku po raz pierwszy przekroczył barierę ćwierćfinału w turnieju ATP w Rotterdamie, jednak wyłącznie ten fakt go nie zadowolił. Francuz poszedł o dwa kroki dalej i w niedzielę powalczy o wygranie holenderskiej imprezy. Wszystko za sprawą zwycięstwa nad Philippem Kohlschreiberem 6:3, 6:2.

Pierwszy set był partią całkiem wyrównaną, w której padło tylko jedno przełamanie – padło ono łupem Monfilsa, który w ósmym gemie zaprezentował bardzo dobry tenis przy serwisie przeciwnika. Paryżanin poszedł za ciosem w kolejnej odsłonie i potwierdził swoje aspirację. Reprezentant ‚Trójkolorowych’ uzyskał dwa breaki i po jednej godzinie i 17 minutach mógł się cieszyć z awansu do 23. finału imprezy głównego cyklu w karierze.

Monfils, aby wygrać szósty turniej w karierze, w niedziele będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie Martina Klizana. Obaj tenisiści grali ze sobą raz – miało to miejsce w 2007 roku i zwycięstwo odniósł LaMonf.