Thiem pokonał w finale Almagro

Od siedmiu lat w turnieju ATP w Bunos Aires z końcowego zwycięstwa mogli się cieszyć tylko reprezentanci Hiszpanii – zmieniło się to w tym roku, gdy tytuł na swoje konto zapisał Dominic Thiem. Austriak notabene pokonał Hiszpana Nicolasa Almagro.

Starcie pomiędzy Thiemem a Almgaro było bardzo wyrównane, a w pierwszej odsłonie obaj tenisiści dobrze radzili sobie przy własnym podaniu, przez co jej losy rozstrzygnęły się w tiebreaku. W nim lepiej zaprezentował się Thiem, który wygrał go, tracąc przy tym zaledwie dwa oczka.

Na dobrą sprawę Austriak mógł to spotkanie zakończyć po dwóch setach, lecz nie wykorzystał swoich okazji, co się na nim zemściło i przełamanie uzyskał Almagro, a następnie wyrównał stan gry. W decydującej odsłonie rozrywka ponownie doszła aż do tiebreaku, w którym ponownie swoją wyższość zaprezentował Thiem, co oznaczało, że zdobył swój czwarty tytuł w karierze.

Thiem po dwóch godzinach i 30 minutach gry odniósł zwycięstwo 7:6(2), 3:6, 7:6(4) – za wygranie turnieju w Buenos Aires zdobędzie 250 punktów do rankingu ATP i ponad 93. tys. dolarów amerykańskich.