Sousa rozgromiony przez Haase

Joao Sousa nie najlepiej będzie wspominać tegoroczny występ w turnieju ATP w Marsylii – reprezentant Portugalii podobnie jak w zeszłym sezonie, zmagania w tej imprezie zakończył już na pierwszej rundzie. Tym razem pogromcą Sousy okazał się Robin Haase, który triumfował 6:4, 6:0.

Haase już w pierwszym gemie partii otwarcia uzyskał przełamanie, które jak później się okazało było jedynym breakiem w tym secie. Druga odsłona przyniosła całkowitą dominację Holendra – 28-latek wygrał 71 proc. punktów rozegranych w tej partii i nie tracąc w niej gema, zakończył to spotkanie swoim zwycięstwem.

Holender i Portugalczyk na korcie spędzili zaledwie jedną godzinę i 4 minuty – Haase o awans do ćwierćfinału zagra z rozstawionym w Marsylii z numerem cztery Marinem Ciliciem. W dotychczasowych starciach tych zawodników pięć zwycięstw odniósł Chorwat, a 64. tensisita nigdy nie znalazł sposobu na pokonanie swojego przeciwnika.