Karlovic nie obroni tytułu w Delray Beach

Ivo Karlovic nie będzie najlepiej wspomniać tegorocznego występu w imprezie ATP w Delray Beach – reprezentant Chorwacji przystąpił do zmagań jako obrońca tytułu, jednak już w pierwszej rundzie uległ Johnowi-Patrickowi Smithowi 3:6, 6:3, 2:6.

Od początku tego spotkania było widać, że doświadczony Chorwat nie jest tego dnia najlepiej dysponowany – szczególnie można było to zauwazyć po dyspozycji jego serwisu, która zdecydowanie odbiegała od tej przyzwoitej. Karlovic w pierwszej partii przegrał swoje podanie do zera i to kosztowało go utratę seta.

Karlovic zdołal się podnieść w drugiej odsłonie i następnie wyrównać stan gry, ale w trzecim secie poziom jego tenisa ponownie drastycznie się pogorszył, a Smith zdołał go dwukrotnie przełamać i zarazem wygrać całe spotkanie, co oznaczało dla Australijczyka jedno z największych zwycięstw w jego zawodowej karierze.

Smith, aby awansować do ćwierćfinału w Delray Beach, będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie lepszego w starciu Juana-Martina del Potro z Denisem Kudlą.