Nadal w dwóch setach uporał się z Carreno

W zeszłym tygodniu Rafael Nadal brał udział w imprezie w Buenos Aires i doszedł tam do półfinału – na pierwszy rzut oka był to dobry rezultat, jednak według wielu ekspertów Hiszpan pozostawił niedosyt. Obecnie Majorkanin przebywa w Rio de Janeiro, gdzie po pokonaniu Pablo Carreno-Busty 6:1, 6:4 zameldował się w drugiej rundzie.

Nadal już od samego początku pokazał, że zależy mu na odniesieniu jak najszybszego zwycięstwa – starszy z Hiszpanów w partii otwarcia dwukrotnie zdołał przełamać podanie rywala, a sam nie miał problemów przy własnych gemach serwisowych. Drugi set był bardziej wyrównany, ale o jedno przełamanie lepszy okazał się bardziej doświadczony zawodnik.

29-latek mógł się cieszyć z awansu do drugiej rundy po jednej godzinie i 22 minutach gry – kolejnym zawodnikiem, który stanie na jego drodze będzie jego inny rodak Nicolas Almagro.