Juan Martin del Potro półfinalistą Delray Beach Open

Powracający na korty po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Juan Martin del Potro w ćwierćfinale Delray Beach Open nie miał większych problemów z pokonaniem niełatwego rywala, bo notowanego na 30. pozycji w rankingu ATP Jeremy’ego Chardy’ego.

Spotkanie trwało zaledwie 80 minut i w trakcie jego trwania triumfator US Open 2009 czterokrotnie przełamał rozstawionego z numerem 5 Francuza i zamknął ten pojedynek w 2 odsłonach 6:2, 6:3.

Była to już czwarte starcie tych panów i trzeci triumf Juana nad 2 lata starszym Jeremy’m. Teraz o finał amerykańskich rozgrywek 27-latek zagra z reprezentantem gospodarzy Samem Querreyem. Obywatel USA w 1/4 po długiej walce wyeliminował swojego rodaka Tima Smyczka 6:7 (1), 7:6 (4), 6:4.

Z Argentyńczykiem Sam nie ma dobrego bilansu w wygranych starciach, ponieważ na dotychczas rozegrane spotkania nie zdołał wygrać ani jednego i ani razu nie udało mu się nawet urwać Juanowi seta.

Bet365 stawia w tym półfinale właśnie na Argentyńczyka. Kurs na niego wynosi 1,44, a na Querreya 2,75. Dzięki temu, że del Potro wygrał ten ćwierćfinał ma już zapewniony awans o 381 miejsc w górę na pozycję 420.