Ciężka przeprawa Caro Wozniacki

Była liderka światowej klasyfikacji, Caro Wozniacki w pierwszej rundzie rozgrywek z cyklu Premier 5, które odbywają się w Doha zmierzyła się z Aną Konjuh. 18-letnia Chorwatka dostała się do turnieju głównego przez kwalifikacje, a dzisiaj sprawiła niemałą niespodziankę widzom, ponieważ podjęła z Dunką bardzo wyrównaną walkę.

Notowana na 81. miejscu w rankingu WTA Ana urwała Caro pierwszego seta, a w trzecim pomimo tego, że przegrywała już 2:5 doprowadziła do remisu na po 5. O tym jakie problemy sprawiła Wozniacki może świadczyć również fakt, że 25-latka z Odense zamknęła mecz dopiero za pomocą dziewiątej piłki meczowej 4:6, 6:3, 7:5. Dunka była mimo wszystko bardziej regularna i to zwyciężyło.

Była to trzecia konfrontacja tych zawodniczek i trzeci triumf Caro nad Konjuh, ale dopiero po raz pierwszy Chorwatka zdołała wygrać z Dunką seta. O trzecią rundę Wozniacki zagra z Darią Gavrilovą. Będzie to dopiero pierwsze starcie tych pań, a Ana pomimo przegranej najprawdopodobniej awansuje w rankingu o 9 miejsc w górę.

Triumfatorka Dubai Dubai Duty Free Tennis Championships Sara Errani w dzisiejszym starciu przeciwko swojej rówieśniczce Tsvetanie Pironkovej również straciła pierwszą odsłonę.

Sklasyfikowana poza pierwszą setką światowej klasyfikacji Bułgarka pomimo zaciętej walki musiała jednak uznać wyższość Errani, która po 2 godzinach i 20 minutach wygrała ten mecz w 3 odsłonach 1:6, 7:5, 6:3. Timea Babos, która pokonała dzisiaj Madison Brengle 3:6, 7:5, 6:0 będzie jej przeciwniczką w walce o trzecią rundę imprezy.