Zwycięstwo Sama Querreya

Po zwycięstwie nad Juanem Martinem Del Potro 28-letni amerykański tenisista awansował do 15. finału w swojej karierze. Do tej pory udało mu się triumfować w 8. finałowym rozgrywkach. W decydującym pojedynku w Delray Beach jego rywalem był 89. w rankingu ATP Rajeev Ram. To było ich piąte zmierzenie na korcie. Do tej pory Sam Querrey prowadził w bilansie ich spotkań 3-1.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla 61. rakiety świata, która już w pierwszym gemie została przełamana. Sam Querrey błyskawicznie odrobił stratę. Panom w grze przeszkadzały trudne warunki spowodowane silnym wiatrem. Lepiej uporał się z tym wyżej sklasyfikowany zawodnik, który przy stanie 5/4 skorzystał z jednej piłki setowej przy podaniu rywala.

W drugiej partii zawodnicy zdobyli po jednym przełamaniu, a następnie już żaden z nich nie dysponował szansą na wygraną przy serwisie przeciwnika. Do rozstrzygnięcia tego seta potrzebna była rozgrywka tie breakowa, w której ostatecznie lepszy okazał się młodszy Amerykanin. Po godzinie i 27 minutach zakończył on mecz wynikiem 6/4, 7/6 (6).

Za zwycięsto Sam Querrey otrzymał 250 punktów i $86,950. Natomiast Rajeev Ram za udział w finale – 150 punktów i $45,780.