Agnieszka Radwańska zagra w Doha o 1/4

Kwalifikantka Kateryna Bondarenko była dzisiejszą przeciwniczką rozstawionej w Doha (pula nagród $2,517,250) z numerem 3 Agnieszki Radwańskiej. W otwierającej partii Polka co prawda raz straciła własnego gema, ponieważ Ukrainka docisnęła ją kilkoma agresywniejszymi zagraniami, ale sama zdobyła o jedno przełamanie więcej, które wystarczyło, żeby po 42 minutach prowadzić 1:0 w setach.

W drugiej partii Bondarenko znów próbowała nawiązać wyrównaną walkę z tegoroczną półfinalistką Australian Open, sporo chodziła do siatki i sporo piłek kończyła z backhandu, jednak górą okazała się Agnieszka. Pomimo tego, że sklasyfikowana na trzecim miejscu w rankingu WTA Polka nie prezentowała dzisiaj swojego najlepszego tenisa zamknęła ten mecz w 2 odsłonach 6:4, 6:4.

Było to czwarte starcie tych zawodniczek i trzeci triumf Agnieszki nad 75. rakietą świata. Sportingbet także typował w tym spotkaniu, że to właśnie Krakowianka wygra tę konfrontację. Kurs na Polkę u tego bukmachera wynosił 1,14, a na Katerynę 5,50.

W pierwszej rundzie Qatar Total Open Agnieszka miała wolny los, a o ćwierćfinał zagra z rozstawioną z numerem 14 Jeleną Jankovic albo Monicą Niculescu. Ten mecz zaplanowany jest na dzisiaj na godzinę 15:00 czasu polskiego. Dla 26-latki był to pierwsze spotkanie od przegranego półfinału Australian Open.