ATP Dubaj: Fabbiano pokonał Mayera, Bautista zagra o ćwierćfinał

Już po pierwszej rundzie turnieju ATP w Dubaju zmagania zakończyli Leonardo Mayer i Teimuraz Gabashvili. Ich porażki są dodatkowo zaskakujące z tego względu, gdyż obaj odnieśli porażki z kwalikantami.

Pogromcą Mayera okazał się Włoch Thomas Fabbiano, który zdecydowanie lepiej niż na kortach twardych czuje się na mączce. Tenisista z Półwyspu Apenińskiego od początku do końca spotkania wiedział co chce osiągnąć – reprezentant Włoch bardzo dobrze serwował, ani razu nie stracił podania, a sam dwukrotnie przełamał serwis rywala, co dało mu zwycięstwo 6:3, 6:4.

Wielki sukces osiągnął także inny kwalifikant, Chorwat Franko Skugor. Obecnie 188. tenisista świata potrzebował jednej godziny i 23 minut, aby pokonać Teimuraza Gabashviliego 6:2, 6:3. Następnym przeciwnikiem 28-latka będzie Czech Tomas Berdych.

W drugiej rundzie turnieju rozgrywanego w Dubaju zameldował się Roberto Bautista-Agut. Tenisista oznaczony numerem cztery osiągnął zwycięstwo nad Simone Bolellim. Hiszpan o pierwsze w karierze dojście do ćwierćfinału w tym turnieju zmierzy się z Hyonem Chungiem – będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych graczy.

Pewnie, w dwóch setach, awans do drugiej rundy wywalczyli Borna Coric i Philipp Kohlschreiber – ten pierwszy pokonał Jiriego Vesely’ego, a Niemiec nie dał żadnych szans Marselowi Ilhanowi.