Kvitova, Vinci i Suarez Navarro awansowały

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu w drugiej rundzie turnieju z cyklu Premier 5 zmierzyła się ze swoją rodaczką Barborą Strycovą. Starsza z Czeszek miała kilka szans w tym spotkaniu na przejęcie pierwszej partii, ponieważ najpierw prowadziła 3:1, później 5:3, ale nie potrafiła tego wykorzystać i przegrała tego seta w tie-breaku.

Druga odsłona była już bardziej jednostronna. Zawodniczki szły równo do wyniku na po 4, a w końcówce rozstawiona z numerem 5 Kvitova docisnęła 29-latkę i zamknęła spotkanie w 2 partiach 7:6 (2), 6:4. To już szósty raz kiedy to Petrze udało się pokonać Barborę, która nie schodziła dzisiaj z kortu w dobrym nastroju.

Teraz 25-latka zmierzy się z Jeleną Ostapenko albo Svetlaną Kuznetsovą. W trzeciej rundzie zameldowała się także nowa rakieta numer 10 Roberta Vinci. Włoszka pomimo problemów była dzisiaj lepsza od Darii Kasatkiny. Wygrała tę konfrontację 3 setach 2:6, 6:4, 7:6 (3).

Teraz Vinci czeka na swoją kolejną rywalkę, a będzie nią albo obrończyni tytułu Lucie Safarova albo Cagla Buyukakcay, która występuje w imprezie głównej dzięki dzikiej karcie.

Sklasyfikowana na 11. miejscu w rankingu WTA Suarez Navarro musiała dzisiaj bronić piłki setowej w meczu w kwalifikantką Donną Vekic. Pomimo kłopotów w pierwszej odsłonie to ona zeszła z kortu jako wygrana.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 7:6 (5), 6:4 na jej korzyść. Było to pierwsze starcie tych pań. Timea Bacsinszky albo Yulia Putintseva będzie jej rywalką w walce o ćwierćfinał rozgrywek. Natomiast Donna pomimo przegranej wejdzie najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia do pierwszej setki rankingu.