Nishikori nie dał szans swojemu rywalowi

Kei Nishikori w zeszłorocznych zmaganiach w Acapulco doszedł do finału – w tym sezonie zapewne będzie chciał przynajmniej powtórzyć ten wynik, a w wtorkową noc zrobił pierwszy krok w tę stronę. Japończyk pokonał Thiemo de Bakkera 6:0, 6:3 i awansował do 1/8 finału.

Tenisista oznaczony w Meksyku z numerem dwa szczególnie w pierwszej partii pokazał, że jest niezwykle zmotywowany, aby wygrać to spotkanie jak najszybciej. Japończyk bez straty gema zapisał ją na swoje konto. W drugim secie przytrafił mu się jeden słabszy moment, nawet stracił swoje podanie, ale od stanu 2:3 zdobył cztery gemy z rzędu i wygrał ten pojedynek.

Japończyk i holenderski kwalifikant na korcie spędzili zaledwie 59 minut – w tym czasie Nishikori nie zaserwował ani jednego asa, a popełnił jeden podwójny błąd. De Bakker posłał osiem asów, ale nie pomogło mu to w nawiązaniu zaciętej walki z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Nishikori o wejście do ćwierćfinału imprezy w Acapulco zagra z lepszym w starciu Sama Querreya z Izraelczykiem Dudim Selą.