Podsumowanie drugiego dnia Brasil Open

Już pierwszego dnia Brasil Open (łączna pula nagród $499,055) czterech rozstawionych zawodników pożegnało się z imprezą rozgrywaną w Sao Paulo. Pablo Andujar nie był w stanie rozstrzygnąć swojego spokania z Gastao Eliasem. Przy stanie 1:1 w setach 70. w rankingu ATP Hiszpan oddał mecz walkowerem.

30-letni Nicolas Almagro gładko przegrał pierwszą partię 6/3. W następnej zaczął grać lepiej, ale 278. w światowej klasyfikacji Thiago Monteiro przy stanie 6/5 skorzystał z drugiej piłki meczowej przy serwisie przeciwnika i zamknął całe spotkanie w dwóch setach.

Rozstawiony z numerem 6 Paolo Lorenzi stoczył wyrównany pojedynek, jednak po prawie trzech godzinach na korcie musiał uznać wyższość swojego rywala. Słoweński tenisista, Blaz Rola, wygrał spotkanie w trzech setach 7/6 (3), 3/6, 7/6 (5).

Natomiast Albert Ramos-Vinolas przegrał pojedynek ze swoim rodakiem, Pablem Carreno-Bustą. Turniejowa 5 przegrała pierwszego seta 0/6. Co prawda później odnalazła swój rytm i doprowadziła do decydującej partii, ale ostatecznie górą był niżej sklasyfikowany zawodnik.

Czterej najwyżej rozstawieni tenisiści, czyli Benoit Paire, Thomaz Bellucci, Pablo Cuevas, Federico Delbonis, w pierwszej rundzie mieli wolny los. Już dziś panowie rozpoczną zmagania w drugich rundach. 26-letni francuski zawodnik zmierzy się z Dusanem Lajovicem. Rozstawiony z numerem 2 Brazylijczyk stoczy pojedynek z Roberto Carballesem Baeną, który występuje w turnieju jako szczęśliwy przegrany.

Na zwycięzcę Rio Open 2016 czeka kwalifikant Facundo Bagnis, który wyeliminował Paul-Henriego Mathieu. Natomiast turniejowa 4 po raz drugi w swojej karierze rozegra mecz z Diego Schwartzmanem. Jak na razie Argentyńczyk prowadzi w bilansie ich zmierzeń 1-0.