Barcelona: Udany występ Lopeza, Stepanek w dobrej formie

Dzięki środowym rozstrzygnięciom poznaliśmy kolejnych tenisistów, którzy wywalczyli mejsce w trzeciej rundzie turnieju ATP w Barcelonie. Wśród nich są między innymi Fabio Fognini, Feliciano Lopez, czy kwalifikant Radek Stepanek.

Fogniniego w drugiej rundzie czekało trudne zadanie, gdyż jego rywalem był będący w dobrej formie, Mikhaił Youzhny. Wprawdzie Rosjanin wygrał pierwszą partię tego spotkania, ale w kolejnych setach inicjatywę przejął Włoch, który przegrał w nich zaledwie jednego gema. Fognini ostatecznie wygrał 3:6, 6:0, 6:1 i o ćwierćfinał zmierzy się z turniejową ‚ósemką’, Viktorem Troickim.

Reprezentant Serbii w środę rozegrał trzysetówkę z kwalifikantem Martonem Fucsovicsem. Troickiemu w drugim secie przytrafił się kryzys, który kosztował go przegranie tej odsłony. Serb podniósł się w decydującej partii i zameldował się w 1/8 finału barcelońskiej imprezy.

Z dobrej strony pokazał się Feliciano Lopez, który po dwóch porażkach z Ivanem Dodigiem w Barcelonie, wreszcie pokonał Chorwata w Katalonii. Doświadczony Hiszpan wygrał 7:6(5), 6:4 i w 1/8 finału czeka go pojedynek z Niemcem Phiippem Kohlschreiberem, który w drugiej rundzie rozgromił innego reprezentanta Hiszpanii, Pablo Carreno-Bustę, dając mu zdobyć zaledwie trzy gemy.

W trzeciej rundzie jest także Radek Stepanek, który zmagania w Barcelonie rozpoczął w kwalifikacjach. Reprezentant Czech pokonal w trzech setach Edouarda Rogera-Vasselina 6:7(5). 6:1, 6:4 i ma szansę na awans do ćwierćfinału. Na jego drodze stanie oznaczony z numerem ’16’ Andrey Kuznetsov. Rosjanin w środę pokonał tenisistę gospodarzy, Inigo Cervantesa.