Bukareszt: Dramatyczna wygrana Garcii-Lopeza

Guillermo Garcia-Lopez w piątek był o krok od odpadnięcia z turnieju ATP w Bukareszcie. Reprezentant Hiszpanii zdolał jednak odwrócić losy meczu i pokonał Argentyńczyka Guido Pellę 7:6(5), 3:6, 7:6(6).

Ćwierćfinałowy mecz wcale nie musiał się potoczyć po myśli zeszłorocznego triumfatora turnieju w Bukareszcie – Garcia-Lopez przy stanie 4:5 w trzecim secie był zmuszony bronić dwóch piłek meczowych. Hiszpan zwycięsko wyszedł z tej sytuacji i po pasjonującym tie-breaku, wywalczył sobie miejsce w półfinale.

W najlepszej czwórce rumuńskiego turnieju znalazł się także Federico Delbonis, który potrzebował zaledwie jednej godziny i 9 minut, aby pokonać kwalifikanta z Włoch Marco Cecchinato 6:2, 6:2. Argentyńczyk w sobotnim meczu 1/2 finału powalczy o swój drugi tegoroczny finał turnieju rangi ATP. Pierwszy, w Marrakeszu, zakończył się dla niego pomyślnie.

Delbonis, aby myśleć o udziale w finale, najpierw w sobotę będzie musiał potwierdzić swoją wyższość nad Lucasem Pouille. Reprezentant Francji w ćwierćfinale pokonał Paolo Lorenziego 4:6, 6:4, 7:5 i po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału rangi ATP 250.