Radwańska ponownie lepsza od Pliskovej

Agnieszka Radwańska bardzo dobrze spisuje się w swoim pierwszym tegorocznym turnieju rozgrywanym na nawierzchni ziemnej. Reprezentantka Polski w piątek wygrała w Stuttgardzie z Karoliną Pliskovą 6:2, 7:6(8) i w sobotę powalczy o awans do finału.

Krakowianka w pierwszej partii zaprezentowała swoją siłę – Radwańska bardzo szybko, bo już w drugim gemie, uzyskała pierwszego breaka, a następnie poszła za ciosem. 27-latka potrzebowała 32 minut, aby zakończyć inauguracyjną odsłonę, w której straciła jedynie dwa oczka.

Kolejne minuty tego spotkania były zdecydowanie mniej jednostronne, a wszystko ze względu na postawę Czeszki, która stanowczo się uspokoiła, co tylko pozytywnie wpłynęło na jej grę. Pliskova prowadziła już nawet 4:2, jednak wtedy powróciły do jej gry demony z pierwszej partii, czego kosztem była utrata prowadzenia. Radwańska nie ośmieliła się zmarnować tej szansy i po kilku minutach wygrywała 5:4.

Następnie obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe i doszło do rozgrywki tie-breakowej. W niej szybko na prowadzenie wyszła Pliskova, lecz podobnie jak we wcześniejszej fazie meczu, nie postawiła ‚kropki nad i’. Radwańska wykorzystała trzecią piłkę meczową i mogła wznieść ręcę w geście triumfu.

Radwańska po raz szósty w karierze odniosła wygraną nad Pliskovą, a co ciekawe, Czeszka w starciach z krakowianką, nie ma na swoim koncie żadnego zwycięstwa.

Polka oznaczona w Stuttgarcie z numerem jeden była faworytką tego spotkania. Bet365 na jej zwycięstwo oferował kurs 1,33, gdy na wygraną reprezentantki Czech widniał współczynnik 3,50.

Następną rywalką Radwańskiej będzie największa niespodzianka turnieju, kwalifikantka Laura Siegemund, która w meczu ćwierćfinałowym w dwóch setach uporała się z Robertą Vinci.