Istambuł: Podsumowanie pierwszego dnia

W poniedziałkowych zmaganiach na kortach w Istambule pierwsi tenisiści wywalczyli sobie miejsce w drugiej rundzie turnieju TEB BNP Paribas Istambul Open.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Diego Schwartzman, który w wewnątrz argentyńskim starciu okazał się lepszy od Facundo Bagnisa. Młodszy z reprezentantów Argentyny potrzebował jednej godziny i 14 minut, aby osiągnąć wygraną 6:1, 6:4. 23-latek w kolejnej rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym tenisistą w Istambule, Bernardem Tomiciem.

Zwycięstwa nie odniósł jedyny Turek, który w poniedziałek rywalizował w turnieju gry pojedynczej. Marsel Ilhan musiał uznać wyższość Roberto Carballesa-Baeny i przegrał zdecydowanie 2:6, 4:6. Hiszpan może się już przygotowywać do meczu drugiej rundy, w ktorym zagra z Jirim Veselym lub Thiemo de Bakkerem.

Awans do 1/8 finału zaliczył także Albert Ramos – tenisista oznaczony w Istambule z numerem osiem w dwóch setach poradził sobie z Adrianem Mannarino. Hiszpan wygrał 7:5, 6:1 i w 1/8 finału zagra przeciwko Aljazowi Bedene bądź Karenowi Khachanowowi.