Udany powrót Tipsarevicia

Janko Tipsarevic ponownie wrócił do zawodowej gry w tenisa – były ósmy tenisista świata moze być zadowolony z pierwszego występu. Serb w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP Challenger Tour w Ostravie pokonał Hansa Podlipnika-Castillo 7:6(5), 3:6, 6:4.

Tenisista pochodzący z Belgradu we wtorek na korcie spędził ponad dwie godziny i 30 minut, ale po zakończeniu meczu, mógł się cieszyć ze zwycięstwa. – Warunki były bardzo trudne, wiatr momentami uniemozliwiał normalną grę. Jestem szczęśliwy, że wygrałem swój pierwszy mecz po długiej przerwie – zaczął ‚Tipsa’.

Tipsarevic zdradził dlaczego zdecydował się właśnie na występ w Ostravie. – Chciałem tutaj być. Istniała szansa, abym otrzymał dziką kartę do turnieju w Monachium, ale ta impreza jest mniejsza i mogę zagrać więcej meczów. Chcę sprawdzić swoją dyspozycję, ale także mam dobre wspomnienia z tego miasta – stwierdził Serb.

31-latek zdradził jaka pozycja na zakończenie tego sezonu by go satysfakcjonowała. – Chcę zakończyć ten sezon w pierwszej setce rankingu ATP, abym nie musiał graćw kwalifikacjach do większych turniejów.

Tipsarevic już w środę rozegra drugi mecz w Ostravie. Reprezentant Serbii w walce o ćwierćfinał zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, Markiem Michalicką.