Monachium: Kłopoty Goffina, Kovalik w pierwszym ćwierćfinale w karierze

Pogoda w Monachium się unormowała, zza chmur wyszło słońce i turniej przebiega w jak najlepszym porządku. W czwartek poznaliśmy kolejnych tenisistów, którzy awansowali do 1/4 finału.

W tym gronie jest między innymi najwyżej rozstawiony tenisista w Bawarii, David Goffin. Reprezentant Belgii w meczu drugiej rundy niespodziewanie przegrał seta z Victorem Estrellą, lecz na jego szczęście, udało mu się odrobić straty i osiągnąć zwycięstwo 5:7, 6:3, 6:2.

Kolejnym rywalem 25-latka będzie reprezentant Niemiec Alexander Zverev – tenisista oznaczony w Monachium z ‚ósemką’ w czwartek gładko pokonał Lukasa Rosola 6:3, 6:4.

Największy sukces w karierze osiagnął Józef Kovalik, który w Monachium zmagania zaczynał od turnieju eliminacyjnego. Słowak w drugiej rundzie kwalifikacji przegrał z Igorem Sijslingiem. 23-latek dostał szansę od losu i po wycofaniu się z zawodow Gaela Monfilsa, wskoczył do imprezy głównej. Kovalik w 1/8 finału ponownie mierzył się z Holendrem, lecz tym razem to on był górą i triumfował 6:3, 6:4.

Reprezentant Słowacji w swoim pierwszym w karierze ćwierćfinale turnieju rangi ATP 250 zmierzy się z Włochem Fabio Fogninim. Zawodnik z Półwyspu Apenińskiego w dwóch setach pokonał Mikhaiła Kukushkina 6:3, 7:5.