Istambuł: Udany dzień dla Argentyńczyków

Pewne jest, iż w finale tegorocznej edycji turnieju ATP w Istambule zagra reprezentant Argentyny. Diego Schwartzman i Federico Delbonis wygrali swoje mecze w 1/8 finału, a w półfinale zagrają ze sobą.

Wprawdzie Schwartzman przegrał pierwszego seta w starciu z Bosniskiem Damirem Dzumhurem, w drugiej odsłonie musiał bronić piłki meczowej, lecz koniec końców, jego łupem padło końcowe zwycięstwo. Argentyńczyk po dwóch godzinach i 50 minutach rywalizacji osiagnął wygraną 5:7, 7:6(4), 6:2.

Tak jak już wyżej wspomniano, w półfinale czeka go starcie ze swoim rodakiem, Federico Delbonisem. Tenisista, oznaczony w Istambule z numerem cztery, skutecznie wypunktował Alberta Ramosa i triumfował 7:6(8), 6:4. Schwartzmana czeka trudna próba, gdyż w dotychczasowych trzech meczach pomiędzy Argentyńczykami, wszystkie z nich zwyciężał Delbonis.

Z dobrej strony pokazał się Grigor Dimitrov, który w czwartkowe popołudnie uporał się z Jirim Veselym 7:6(1), 6:1. Bułgar o miejsce w finale nad Bosforem powalczy z Ivo Karloviciem, który w 1/4 finału nieoczekiwanie pokonał Marcela Granollersa 7:6(2), 6:7(5), 6:4.