Monachium: Thiem kontra Kohlschreiber w finale

Niemiecki tenisista po trzech latach przerwy może powrócić na tron w Monachium. Szansę na to będzie miał Philipp Kohlschreiber, który w sobotnim półfinale nie pozostawił żadnych złudzeń Fabio Fogniniemu.

27. tenisista rankingu ATP potrzebował zaledwie jednej godziny i sześciu minut, aby osiągnąć wygraną 6:1, 6:4. Doświadczony Niemiec awansował do finału po  ośmiu miesiącach. Wtedy Kohlschreiber triumfował w zawodach ATP w Kitzbuhel.

Tym razem na drodze Niemca stanie Dominic Thiem. Wprawdzie Austriak przegrał pierwszą odsłonę starcia z Alexandrem Zverevem, ale zdołał odwrocić losy meczu i wygrał 4:6, 6:2, 6:3.

Thiem i Kohlschreiber w niedzielę spotkają się na korcie po raz drugi – pierwsze starcie zakończyło się pewnym triumfem tenisisty reprezentującego Niemcy, jak będzie tym razem? Bukmacherzy nie widzą zdecydowanego faworyta – Bet365 na zwycięstwo Austriaka oferuje kurs 1,80, a na wygraną gospodarza współczynnik 2.