Kubot i Matkowski bez pierwszego tytułu

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski nie zdobyli swojego pierwszego tytułu – Polacy w finale imprezy ATP w Estoril musieli uznać wyższość zwrócą Butoraca i Scotta Lipsky’ego, którzy triumfowali 6:4, 3:6, 10-8.

Pierwsza partia tego niedzielnego pojedynku nie potoczyła się po myśli reprezentantów Polski – przede wszystkim serwis nie funkcjonował tak, jak powinien i wykorzystali to Butorac i Lipsky, którzy uzyskali jedyne przełamanie w tej odsłonie.

Kolejne minuty tego spotkania przyniosły lepszą grę Kubota i Matkowskiego, którzy w czwartym gemie drugiej partii przełamali podanie rywali. Amerykanie zdołali odrobić straty, ale Polacy bardzo szybko ponownie uzyskali breaka i doprowadzili do wyrównania w setach.

Od samego początku super tie-breaka przewagę uzyskali Butorac i Lipsky. Wprawdzie Polacy obronili meczbola przy serwisie rywali, lecz następnie przegrali własne podanie i musieli się pogodzić z końcową porażką.

Kubot i Matkowski nadal pozostają bez wspólnego tytułu – reprezentanci Polski za dojście do finału w Estoril zarobią ponad 13 tysięcy euro i po 150 punktów do rankingu ATP.