Madryt: Pouille wyeliminował Goffina, Lopez i Gasquet w drugiej rundzie

Lucas Pouille coraz śmielej wyrasta na największe objawienie tego sezonu – Francuz niedawno grał w finale imprezy ATP w Bukareszcie, a w pierwszej rundzie turnieju rozgrywanego w Madrycie pokonał Davida Goffina 7:6(4), 2:6, 7:6(7).

Dla młodego reprezentanta Francji to jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze. Pouille w drugiej rundzie będzie miał szansę pomścić swojego rodaka Pierre-Hughesa Herberta, który przegrał z Samem Querreyem 7:6(5), 6:7(4), 4:6.

Po kilku tygodniach przerwy, która była spowodowana problemami zdrowotnymi, do gry wrócił Richard Gasquet. Francuz z dobrej strony pokazał się w starciu z reprezentantem gospodarzy Roberto Carballesem-Baeną, którego pewnie pokonał 6:1, 7:6(5). Gasquet już w środę zmierzy się z innym reprezentantem Hiszpanii, Fernando Verdasco.

Po zapierającym dech w piersiach meczu awans do drugiej rundy awans uzyskał Feliciano Lopez. Doświadczony tenisista z Toledo wygrywając 7:6(5), 4:6, 6:4, wyeliminował z madryckiego turnieju Argentyńczyka Leonardo Mayera.

Miejsce w 1/16 finału wywalczyli także miedzy innymi: Radek Stepanek, który w trzech setach wygrał z Vaskiem Pospisilem, Portugalczyk Joao Sousa, czy tenisista oznaczony w Madrycie z ’16’, Gilles Simon. Francuz pokonał Baghdatisa 6:3, 3:6, 6:4