Bolesny powrót Uli Radwańskiej

Urszula Radwańska po trzech miesiącach przerwy wróciła do gry, ale reprezentantka Polski zmagania w Eastbourne zakończyła już na pierwszej rundzie. Krakowianka w słabym stylu przegrała z Ashleigh Barty 3:6, 0:6.

Początek meczu wcale nie wskazywał, że reprezentantka Polski zaliczy tak gładką porażkę. Radwańska w pierwszym secie osiągnęła dwa przełamania, jednak Barty natychmiast odrabiała straty. Fatalna seria zaczęła się od stanu 3:3. Wtedy młodsza z sióstr Radwańskich się pogubiła i przegrała dziesięć kolejnych gemów, a zarazem cały mecz.

Przypomnijmy, że Radwańska pauzowała z powodu kontuzji stawu skokowego, której nabawiła się w Acapulco. Urszula w przyszłych tygodniach także będzie występować na nawierzchni trawiastej.