Londyn: Edmund pokonał Simona!

Otwierający mecz dnia w Londynie zakończył się dużą niespodzianką. Zawodnik gospodarzy pokonał po trzech setach (6:4 3:6 6:1) Gillesa Simona, który był rozstawiony z „ósemką”.

Niżej notowany tenisista od początku rywalizacji sprawiał wrażenie o wiele lepszego zawodnika. W rankingu Brytyjczyka i Francuza dzieli ponad 50 miejsc, a mimo to ulubieniec publiczności wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

W decydującej odsłonie nie pozostawił żadnych wątpliwości Simonowi, który w tym sezonie mocno zawodzi. W II rundzie turnieju Edmund zmierzy się z Paulem-Henrim Mathieu.

Bez zaskoczenia obyło się w spotkaniu Marina Cilica i Janko Tipsarevica. Serb, który w poprzednim meczu wygrał z Dimitrovem, tym razem nie zdołał zaskoczyć swojego kolejnego przeciwnika.

W premierowej partii długo nie odstawał od Chorwata, jednak ostatecznie stracił własnego gema i musiał gonić wynik. O wiele gorzej poszło mu w następnych minutach.

Cilic wykorzystał dwa słabsze gemy serwisowe rywala i w zdecydowany sposób awansował dalej. Reprezentant Chorwacji w ćwierćfinale zagra ze Stevem Johnsonem, który pokonał Adriana Mannarino.