Mallorca Open: Cirstea z 5. triumfem z rzędu. Bouchard i Lisicki przegrały

Sklasyfikowana na 97. lokacie w rankingu WTA Sorana Cirstea o ćwierćfinał Mallorca Open zagrała z Danielą Hantuchovą. Tenisistki spotkały się na korcie po raz 4. i dzięki dzisiejszemu zwycięstwu 26-latka z Bukaresztu wyrównała bilans w wygranych spotkaniach z niegdyś 5. rakietą świata na po 2.

Pojedynek trwał tylko 73 minuty i Sorana zamknęła go w 2 setach 6:3, 6:4. Teraz Rumunka zmierzy się z rozstawioną z numerem 2 Jeleną Jankovic, która pomimo straconej pierwszej odsłony do 0 pokonała kwalifikantkę Elise Mertens 0:6, 6:4, 6:3.

Niespodziewanie z imprezą żegnają się Eugenie Bouchard i Sabine Lisicki. Kanadyjka przegrała z Anastasiją Sevastobą 3:6, 3:6, a Niemka polskiego pochodzenia z Marianą Duque-Marino 1:6, 6:3, 6:4. Zawodniczki za start w hiszpańskich rozgrywkach (pula nagród $226,750) otrzymają € 2,669 i 30 punktów.