Kubot i Peya powalczą o finał w Halle

Łukasz Kubot i Alexander Peya ponownie nie rozegrali spektakularnych zawodów, ale co najważniejsze, wygrali spotkanie. Polsko-austriacki w ćwierćfinale turnieju ATP w Halle pokonali duet Brian Baker / Denis Istomin 6:2, 2:6, 11-9.

Pierwsza partia tego pojedynku przebiegała po myśli Kubota i Peyi – udało im się bardzo szybko wyjść na prowadzenie z przełamaniem. Następnie jeszcze raz wygrali podanie rywali i po zaledwie 23 minutach gry, inauguracyjny set padł ich łupem. Nieoczekiwanie druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Baker i Istomin wzięli się do pracy i tym razem to oni zdominowali kortowe zmagania. Amerykanin i Uzbek doprowadzili do wyrównania stanu gry i do rozstrzygnięcia potrzebny był supertie-break.

W nim toczyła się bardzo wyrównana rozgrywka. Kubot i Peya prowadzili nawet 8-6, lecz pierwszego meczbola wywalczyli ich rywale. Polak i Austriak przetrwali trudne momenty, a pózniej wykorzystali swoją piłkę meczową.

Kubot i Peya w Halle powalczą o swój pierwszy wspólny finał. Na ich drodze staną lepsi w pojedynku pomiędzy parami: Juan Cabal / Robert Farah – Henri Kontinen / John Peers.