Drugi tytuł Madison Keys

W finale Aegon Classic Birmingham (pula nagród $780,900) spotkały się rozstawiona z numerem 7 Madison Keys i Barbora Strycova. Do tej pory Amerykanka prowadziła w bilansie ich spotkań 2-1. Ich ostatnie zmierzenie odbyło się w tym sezonie w Rzymie, gdzie późniejsza finalistka triumfowała 6/4, 4/6, 6/3.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od podania jeszcze 16. rakiety świata. Madison Keys od początku meczu grała spokojnie i dokładnie, dzięki czemu dominowała na korcie. Tenisistka urodzona w Rock Island wygrała już przy pierwszym gemie serwisowym rywalki i utrzymała swoje prowadzenie do końca otwierającej partii. Po zaledwie 28 minutach zakończyła ją wynikiem 6/3.

Drugi set był dłuższy i bardziej zacięty, jednak ponownie w decydujących momentach lepsza okazywała się reprezentantka Ameryki. Madison Keys zdobyła jedno przełamanie, a przy stanie 5/4 wykorzystała pierwszą z trzech piłek meczowych. Tym samym zdobyła drugi tytuł w swojej karierze.

W zeszłym roku Amerykanka nie brała udziału w tych rozgrywkach. Natomiast Czeszka poprawiła ubiegłoroczny wynik, gdyż w poprzednim sezonie pożegnała się z imprezą rozgrywaną w Birmingham w 3. rundzie, w której uległa Kristinie Mladenovic. Dzięki dobremu wynikowi Madison Keys zadebiutuje w pierwszej 10tce oraz otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości $146,200 i 470 punktów.

Dla Czeszki to nie był koniec przygody z tym turniejem. Zawodniczka wyszła dziś ponownie na kort, aby w parze z Karoliną Pliskovą powalczyć o tytuł w grze podwójnej. Ich rywalkami były Vania King i Alla Kudryavtseva.

Reprezentantki Czech wygrały pierwszego seta 6/3, jednak później mecz został przerwany z powodu deszczu. Spotkanie zostało przeniesione do zakrytej hali, gdzie zawodniczki mogły dokończyć finałowy pojedynek. Czeszki kontynuowały dobrą grę i sięgnęły po tytuł, wygrywając 6/3, 7/6 (1).