Awans Puig, Pliskovej i Makarovej

Jako pierwsze na kort wyszły Kristina Mladenovic i Monica Puig. Do tej pory Francuzka prowadziła w bilansie ich zmierzeń 2-1, jednak po raz pierwszy zagrały ze sobą na nawierzchni trawiastej. Panie walczyły o wejście do półfinału Aegon International Eastbourne (pula nagród $711,778).

Zawodniczki stoczyły zaciętą batalię, która trwała 2 godziny i 45 minut. Ostatecznie mocniejsza okazała się 43. w rankingu WTA Portorykanka, która wykorzystała drugą piłkę meczową i zakończyła spotkanie wynikiem 7/6 (6), 4/6, 6/3. Monica Puig weszła do trzeciego półfinału w tym sezonie. Wcześniej udało jej się to w Sydney i Nottingham. Jej następną rywalką będzie Agnieszka Radwańska lub Dominika Cibulkova.

Karolina Pliskova i Misaki Doi dokończyły mecz, który został wczoraj przerwany. Czeszka nie wypadła z rytmu i bez większych problemów zapisała na swoim koncie kolejną wygraną. Turniejowa 10 potrzebowała godziny i 5 minut, żeby odnieść zwycięstwo 6/2, 6/4. Dziś rozegra także spotkanie ćwierćfinałowe, w którym spotka się z Eleną Vesniną. To będzie ich pierwsze zmierzenie.

O awans do 1/4 finału walczyły także Ekaterina Makarova i Andrea Petkovic. Rosjanka po przegraniu pierwszej partii zmobilizowała się, podniosła poziom swojej gry i wygrała dwie kolejne partie. Straciła przy tym zaledwie cztery gemy. Tym samym po godzinie i 44 minutach tenisistka urodzona w Moskwie mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3/6, 6/4, 6/0. Tak jak Karolina Pliskova, Ekaterina Makarova stoczy jeszcze jeden pojedynek. Jej rywalką będzie reprezentantka gospodarzy, Johanna Konta.