Nottingham: Muller, Cuevas i Seppi w półfinałach

Jako pierwszy na kort wyszedł Luksemburczyk, który mierzył się z Alexandrem Dolgopolovem. Ukrainiec potrafi grać na trawie, lubi szybkie nawierzchnie, ale jest znany z nieobliczalności. W starciu z Mullerem pokazał się solidnie, jednak w każdym secie został o raz więcej przełamany. Przegrał po dwóch partiach, a Gilles awansował do półfinału, gdzie zagra z Pablo Cuevasem.

Urugwajczyk pokonał Marcosa Baghdatisa, który był nieznacznym faworytem tej rywalizacji. Tym razem reprezentant Cypru nie popisał się w kluczowych momentach i przegrał po trzech setach. W rozstrzygającej odsłonie decydował tie-break, który toczył się aż do wyniku 10-8! Co ciekawe wcześniej Marcos nie wykorzystał piłki meczowej w dziesiątym gemie.

Jako ostatni w czwartek do półfinału awansował Andreas Seppi. Włoch miał zdumiewająco trudną przeprawę z Dudim Selą. Po dwóch godzinach gry i odwróceniu losów spotkania 57-tenisista świata gra dalej w Nottingham. Mimo nie najlepszego początku zdołał wygrać drugą i trzecią partię, dzięki czemu powalczy o wejście do finału. Rywala jeszcze nie poznał, ponieważ mecz Kevina Andersona ze Stevem Johnsonem został przerwany z powodu ciemności w trzeciej odsłonie.