Przegrana Agnieszki Radwańskiej

Ćwierćfinał Aegon International (pula nagród $711,778) został wstrzymany wczoraj przy wyniku 6:4, 3:2 dla rozstawionej z numerem 1 Agnieszki z powodu opadów deszczu.

Polka prowadziła w drugim secie z przełamaniem, jednak dzisiaj po tej długiej przerwie zmotywowana Słowaczka wywalczyła sobie przełamanie powrotne, grała dużo lepiej niż poprzedniego dnia i dzięki temu udało się jej doprowadzić w tej odsłonie do rozgrywki tie-breakowej w której niestety 27-latka z Bratysławy okazała się lepsza.

Decydująca odsłona była bardzo wyrównana. Obydwie panie mocno walczyły o każdy punkt i dzięki nim byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska. Ciut skuteczniejsza w kluczowych momentach była jednak Cibulkova, która 2 razy wygrała gema przy podaniu naszej reprezentantki i za pomocą 1. piłki meczowej zamknęła ten pojedynek w 3 odsłonach 4:6, 7:6 (2), 6:4.

Była to już 12. konfrontacja tych zawodniczek i 5. triumf Dominiki nad Agnieszką. Polce po raz 3. w tym roku deszcz przeszkodził w wygranej. Poprzednim razem taka sytuacja miała miejsce podczas French Open i Aegon Classic Birmingham

27-latka z Krakowa nie obroni punktów zdobytych przed rokiem za finał tej imprezy, ale nie spowoduje to spadku w rankingu WTA i Polka nadal pozostanie 3. rakietą świata. Natomiast na Cibulkovą w półfinale, który zostanie rozegrany jeszcze dzisiaj, czeka już Monica Puig. Portorykanka wczoraj po bardzo zaciętej batalii okazała się lepsza od Kristiny Mladenovic.