Ciekawe pary w sobotnie popołudnie w Boodles Challenge

Hiszpan mierzył się z młodym Stefanosem Tsitsipasem. Grek dobrze gra na trawie, jest najlepszym juniorem w tym sezonie, ale tym razem nie dał rady 15 lat starszemu przeciwnikowi. Garcia-Lopez wygrał 6:2 6:4 i trzeba powiedzieć, że Tsitsipas musi jeszcze przebyć długą drogę, aby dotrzeć na szczyt światowych list w tenisie seniorskim.

Gorszy w rywalizacji z Haase okazał się Taylor Fritz. Amerykanin niedawno toczył bardzo wyrównany bój z Federerem, jednak z Holendrem przegrał jednostronnie. Dwa sety dla Robina, który co prawda dopuścił do tie-breaka w drugiej partii, lecz za trzecią piłką meczową zakończył rywalizację na swoją korzyść.

Niespodziewanie łatwo wygrał Rosol, który mierzył się z Aljazem Bedene. Reprezentant gospodarzy kompletnie zawiódł, nie grał swojego tenisa i okazał się zdecydowanie gorszy. Zaledwie 49. minut gry i bardzo regularna gra ze strony Czecha przyniosła skutek. W podobny sposób zwyciężył Serb – Dusan Lajovic. Pojedynek w Boodles Challenge z Richardem Bernakisem zwyciężył 6:3 6:4, ale trochę ponad trzy kwadranse gry to zadziwiająco szybko, jak na tenisistę, który na trawie radzi sobie przeciętnie.