Wimbledon: Deszcz zrujnował plany organizatorów

Po raz pierwszy w tym roku na Wimbledonie uraczyliśmy deszcz. Większość gier została przełożona na środę, jednak w drugiej części wtorkowych gier przed opadami awans wywalczył między innymi Juan Martin del Potro. Argentyńczyk wygrał 3:0 (6:1 7:5 6:0) ze Stephanem Robertem. W premierowej partii były zawodnik TOP10 zagrał bardzo dobrze od samego początku i szybko wyszedł na prowadzenie, które spokojnie powiększał. W kolejnym secie Francuz postawił większy oprór, ale ostatecznie także musiał uznać wyższość del Potro. W trzeciej odsłonie ponownie tenisista z Argentyny nie dał żadnych szans 36-latkowi i pewnie zameldował się w II rundzie Wimbledonu. Teraz jego rywalem będzie Stan Wawrinka.

We wtorek swój mecz wygrał również Roberto Bautista-Agut. Hiszpan w trzech setach zwyciężył nad Jordanem Thompsonem. W każdej partii wygrał dokładnie w takim samym stosunku gemowym. Raczej nikt nie spodziewał się tak łatwej wygranej 15-rakiety świata, ale Australijczyk w tym meczu nie był sobą. Popełniał wiele błędów, jego serwis nie był atutem, a w wymianach po prostu nie miał szans z bardziej doświadczonym rywalem. W następnym meczu rywalem Bautisty-Aguta będzie Mikhail Kukushkin.

Reprezentant Kazachstanu także bez straty seta pokonał Martina Klizana. Słowak co prawda nawiązał walkę, ale po prawie trzech godzinach gry musiał uznać wyższość 57. zawodnika w rankingu. Dwie partie zakończyły się tie-breakami, w których minimalnie lepszy okazał się Kukushkin. Ostatnią odsłonę 28-latek z Wołgogradu wygrał dzięki przełamaniu w 10. gemie.

Swoje mecze rozpoczęli również – Fernando Verdasco z Bernardem Tomicem (6:4 3:6 3:6 6:3), Gastao Elias z Radu Albotem (6:3 2:6 5:7 1:2), Jiri Vesely z Igorem Sijslingiem (6:2 6:4 1:1), Donald Young z Leonardo Mayerem (6:4 0:2), Alexander Zverev z Paulem-Henrim Mathieu (6:3 6:4 3:0), Albano Olivetti z Matthew Bartonem (7:6 6:6) oraz Dominic Thiem z Florianem Mayerem (1:2).