Wimbledon: Berdych i Thiem wygrali swoje mecze

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji zmagań deszcz aż tak poważnie storpedował zmagania na kortach obiektu All England Clubu. Zakończonych zostało zaledwie kilka spotkań, a duża część została przeniesiona na kolejny dzień.

Mecz, który zaczął się we wtorek udało się zakończyć Tomasowi Berdychowi, który w czterech uporał się z Ivanem Dodigiem. Reprezentant Czech triumfował 7:6(5), 5:7, 6:1, 7:6(2) i awansował do drugiej rundy. W niej już od wtorku czeka na niego reprezentant Niemiec, Benjamin Becker.

Dopiero w środę swój pierwszy mecz zakończył także Dominic Thiem, którego rywalem był Florian Mayer. Reprezentant Niemiec w ostatnich tygodniach znajdował się w świetnej formie, ale starcie z turniejową ‚ósemką’ mu całkowicie nie wyszedł. 22-latek osiagnął wygraną 7:5, 6:4, 6:4 i w czwartek przystąpi do rywalizacji z Jirim Veselym. Czech w pierwszej rundzie w trzech setach uporał się z Igorem Sijslingiem 6:2, 6:4, 7:6(7).

Swój pięciosetowy bój w środę mieli okazję dokończyć Fernando Verdasco i Bernard Tomic. Po dwóch godzinach i 50 minutach spędzonych na korcie zwycięstwo 4:6, 6:3, 6:3, 3:6, 6:4 odniósł reprezentant Australii. Kolejnym tenisistą, który stanie na drodze zawodnika pochodzącego z Sydney, będzie Radu Albot. Mołdawianin w pierwszej rundzie pokonał Gastao Eliasa 3:6, 6:2, 7:5, 6:4.