Nishikori ze stratą jednego seta zameldował się w III rundzie

Kei Nishikori w Wimbledonie 2016 poprawił swój wynik z ubiegłorocznej edycji tego turnieju. Tenisista, który na kortach All England Club jest rozstawiony z numerem pięć, w drugiej rundzie pokonał Juliena Benneteau 4:6, 6:4, 6:4, 6:2.

Początek tego spotkania zdecydowanie nie należał do faworyzowanego zawodnika – Nishikori nie potrafił wprowadzić do gry swojego tenisa, Benneteau nie oddawał inicjatywy i w 10. gemie został nagrodzony w podtruci przełamania, które zarazem dało mu wyjście na prowadzenie w setach.

Przegranie partii otwarcia podziałało na Nishikoriego, jak zimny prysznic. Turniejowa ‚piątka’ zaczęła prezentować zupełnie inny tenis i tym razem Benneteau nie był już w stanie się skutecznie przeciwstawić. Japończyk wygrał trzy sety z rzędu i po dwóch godzinach i 39 minutach wywalczył miejsce w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Nishikori w swojej karierze tylko raz grał w 1/8 finału na kortach wimbledońskich. Jeśli 26-latek chce powtórzyć ten wynik, to bedzie musiel pokonać Andreya Kuznetsova. Rosjanin w trzeciej rundzie znalazł się dzieki zwycięstwu nad Gillesem Mullerem 6:3, 6:4, 6:4.