Agnieszka Radwańska zagra w Londynie o ćwierćfinał!

Mecz rozpoczął się od podania Polki. Do ósmego gema żadna z pań nie dysponowała break pointem, kiedy to Agnieszka zapracowała na trzy szanse na przełamanie i skorzystała z pierwszej z nich. Po 30 minutach wygrała otwierającą partię 6:3.

Kolejny set był bardziej zacięty, ale w kluczowych momentach lepsza okazywała się reprezentantka Polski. Nasza zawodniczka uzyskała trzy przełamania, dzięki którym zamknęła pojedynek wynikiem 6:3, 6:1. Mecz trwał godzinę i 3 minuty.

W kolejnej rundzie zmierzy się z Dominiką Cibulkovą, która była mocniejsza od Eugenie Bouchard. Ostatnim razem zawodniczki grały ze sobą w Eastbourne, gdzie po trzysetowej batalii triumfowała mniej utytułowana tenisistka. Jednak to 27-latka z Krakowa prowadzi w wygranych konfrontacjach 7-5.

Rok temu starsza z sióstr Radwańskich zaszła na Wimbledonie aż do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość Garbine Muguruzy. Hiszpanka z tegoroczną edycją pożegnała się już w drugiej rundzie.