Udana inauguracja Matkowskiego i Paesa

Marcin Matkowski i Leander Paes po sukcesie na wielkoszlemowym Roland Garros, zdecydowali się, że także na czas Wimbledonu złączą swoje siły. Pierwsze spotkanie potoczyło się po ich mysli i gładko pokonali duet Yen-hsun Lu / Janko Tipsarevic 6:1, 6:3.

Już pierwsze wyniki tego spotkania pokazały, jak duża różnica poziomów dzieli te duety – reprezentant Polski i Hindus błyskawicznie przejęli inicjatywę i potrzebowali jedynie 18 minut, aby wyjść na prowadzenie w setach. Druga odsłona nie była już tak wyraźnie jednostronna, ale Matkowski i Paes ponownie zdołali dwukrotnie przełamać serwis rywali i wywalczyli awans do drugiej rundy zawodów rozgrywanych na obiekcie All England Club.

Matkowski i Paes w 1/16 czekają już na swoich rywali – Polak i Hindus ze względu na brak rozstawienia, już na tak wczesnym etapie, mogą trafić na oznaczonych z numerem 10 Henriego Kontinena i Johna Peersa bądź Nicolasa Minroe i Donalda Younga.