Błyskawiczne zwycięstwo Sereny Williams

Dzisiejszą przeciwniczką Sereny Williams była Annika Beck, która w pierwszej rundzie wyeliminowała Heather Watson, a w kolejnej Aliaksandrę Sasnovich. Panie spotkały się na korcie po raz pierwszy i zagrały o wejście do czwartej rundy Wimbledonu.

Mecz rozpoczął się od podania obrończyni tytułu. W trzecim i czwartym gemie panie wzajemnie się przełamały, a niedługo po tym najwyżej rozstawiona tenisistka w Londynie ponownie wygrała przy podaniu 43. w rankingu WTA Niemki. Po 32 minutach Serena Williams wygrała otwierającą partię 6/3. W poprzednim meczu Amerykanka miała kłopoty w starciu z Christiną McHale, ale dziś pokazała, że jest zdeterminowana, żeby po raz siódmy triumfować na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Drugi set potoczył się już szybko. 34-letnia Amerykanka całkowicie dominowała na korcie i nie pozwoliła swojej rywalce na wygranie ani jednego gema. Po 52 minutach spotkanie zakończyło się wynikiem 6/3, 6/0.

Jej następną rywalką będzie rozstawiona z numerem 13 Svetlana Kuznetsova. Na razie liderka światowego rankingu prowadzi w bilansie ich spotkań 9-3. To będzie ich trzecie zmierzenie w tym sezonie. W Miami na nawierzchni twardej wygrała 31-letnia Rosjanka. Natomiast później w Rzymie to Amerykanka odniosła gładkie zwycięstwo.