Wimbledon: Podsumowanie szóstego dnia turnieju pań

Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu, Petra Kvitova z tegoroczną edycją żegna się już w 2. rundzie. Rozstawiona z numerem 10 Czeszka w 2 setach 5:7, 6:7 (5) uległa Ekaterinie Makarovej. Wydaje się, że Rosjanka po kiepskim początku sezonu wraca do formy. W Eastbourne 28-latka doszła do ćwierćfinału, a w Londynie o 4. rundę zagra z Barborą Strycovą.

Simona Halep w 3. rundzie pewnie wygrała z sensacją French Open, Kiki Bertens 6:4, 6:3. Dla Holenderki jest to najlepszy rezultat osiągnięty na tutejszych kortach.

Wcześniej miała na swoim koncie 2. rundę z roku 2012. Natomiast Rumunka już o ćwierćfinał powalczy z Madison Keys. Młoda Amerykanka potrzebowała 3 partii, żeby pokonać Alize Cornet 6:4, 5:7, 6:2. Z Simoną, Madison zmierzy się po raz 3. Do tej pory tenisistki remisują w wygranych spotkaniach 1-1.

Angie Kerber pomimo bardzo dramatycznej otwierającej partii rozprawiła się ze swoją rodaczką Cariną Witthoeft w 2 setach 7:6 (9), 6:1. Niemka polskiego pochodzenia dzięki temu zwycięstwu już poprawiła wynik z ubiegłego roku, kiedy to odpadła w 3. rundzie. W tym sezonie o 1/4 zagra z Misaki Doi.

Finalistka Wimbledonu 2013, Sabine Lisicki musiała uznać wyższość Yulii Putintsevej, która w 4. rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem 28 Lucie Safarovą. Awans dalej zapisały wczoraj na swoim koncie także: Timea Bacsinszky, Dominika Cibulkova i Sloane Stephens.