Agnieszka Radwańska żegna się z Wimbledonem

Agnieszka Radwańska i Dominika Cibulkova zmierzyły się ze sobą po raz 13 i zagrały o wejście do 1/4 finału Wimbledonu (pula nagród $19,174,575). Do tej pory Polka prowadziła w bilansie ich spotkań 7-5. Jednak ich ostatni pojedynek, który odbył się w tym sezonie na nawierzchni trawiastej w Eastbourne, padł łupem Słowaczki.

Rozstawiona z numerem 19 Dominika Cibulkova, która przed występem w Londynie wygrała turniej z cyklu Premier w Eastbourne, grała agresywnie i pokazywała tenis na bardzo wysokim poziomie. W czwarty gemie finalistka Australian Open 2014 zdobyła przełamanie i do końca seta utrzymała swoje prowadzenie. Agnieszka Radwańska nie miała żadnej okazji, żeby odrobić straty. Po 40 minutach zawodniczka urodzona w Bratysławie zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/3.

W kolejnej odsłonie Dominika Cibulkova kontynuowała dobrą grę. Już przy drugim gemie serwisowym Polki zapracowała na trzy break pointy i skorzystała z drugiego z nich. Agnieszka Radwańska zmobilizowała się, przełamała przeciwniczkę i szybko wyrównała wynik. Później Słowaczka dysponowała już jedną piłką meczową, ale nie zdołała jej wykorzystać. Ostatecznie to Polka okazała się mocniejsza, zdobyła o jedno przełamanie więcej i wygrała drugą partię 7/5.

Mecz był bardzo zacięty i obie panie walczyły o każdą piłkę. W siódmym i ósmym oraz czternastym i piętnastym gemie zawodniczki wzajemnie się przełamały. Przy stanie 6/5 Polka nie skorzystała z jednej piłki meczowej przy serwisie rywalki. Po zaciętej batalii, która trwała trzy godziny, Dominika Cibulkova odniosła zwycięstwo 6/3, 5/7, 9/7.

Tym samym Słowaczka po raz drugi w swojej karierze awansowała do ćwierćfinału tej imprezy. Wcześniej udało jej się to w 2011 roku. Jej następną rywalką będzie Ekaterina Makarova lub Elena Vesnina.