Serena Williams melduje się w ćwierćfinale

Dzisiejszą rywalką Sereny Williams była rozstawiona z numerem 13 Svetlana Kuznetsova. Do tej pory liderka światowego rankingu prowadziła w bilansie ich spotkań 9-3. To było ich trzecie zmierzenie w tym sezonie. W Miami na nawierzchni twardej wygrała 31-letnia Rosjanka. Natomiast później w Rzymie to Amerykanka odniosła gładkie zwycięstwo.

Mecz swoim podaniem otworzyła Serena Williams. W czwartym i piątym gemie zawodniczki wzajemnie się przełamały. Później Svetlana Kuznetsova jeszcze raz wygrała przy podaniu rywalki i serwowała po wygraną w tym secie. Amerykanka zmobilizowała się odrobiła straty i to ona po prawie godzinie zamknęła otwierającą partię wynikiem 7/5.

W kolejnym secie obrończyni tytułu była pewniejsza siebie i pokazywała lepszy tenis. Serena Williams dominowała na korcie, a Rosjanka nie była w stanie zatrzymać rozpędzonej rywalki. W przeciągu 20 minut tenisistka urodzona w Saginaw wygrała drugą odsłonę 6/0.

Jej następną rywalką będzie Anastasia Pavlyuchenkova, która w dwóch setach pokonała Coco Vandeweghe. Zawodniczki spotkają się na korcie po raz szósty. Rosjanka tylko raz była w stanie urwać seta starszej przeciwniczce. Dokonała tego w 2010 roku podczas French Open.