Wimbledon: Podsumowanie ósmego dnia turnieju pań

Angelique Kerber spotkała się z Misaki Doi. Ostatnim razem tenisistki grały ze sobą podczas Australian Open, gdzie Japonka dysponowała już piłką meczową, ale ostatecznie mocniejsza okazała się późniejsza triumfatorka tej imprezy. Dziś Niemka polskiego pochodzenia odniosła gładkie zwycięstwo 6/3, 6/1 i zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu po raz trzeci w swojej karierze. Jej następną rywalką będzie rozstawiona z numerem 5 Simona Halep. Rumunka wyeliminowała Madison Keys 6/7 (5), 6/4, 6/3. Na razie reprezentantka Rumunii prowadzi w bilansie ich zmierzeń 3-1.

Występująca z numerem 21 Anastasia Pavlyuchenkova w dwóch setach pokonała Coco Vandeweghe 6/3, 6/3. Dzięki temu zwycięstwu osiągnęła swój najlepszy rezultat na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club. Teraz zmierzy czeka ją trudne zadanie, gdyż zmierzy się z liderką światowego rankingu.

Niespodziewanie w ćwierćfinale zameldowała się 96. w światowym rankingu Yaroslava Shvedova. 28-letnia kazachska tenisistka wygrała z Lucie Safarovą 6/2, 6/4. O wejście do 1/2 finału powalczy z 5-krotną triumfatorką tych rozgrywek, Venus Williams.

Amerykanka i Carla Suarez Navarro spotkały się na korcie po raz siódmy. Do tej pory obie panie miały na koncie po trzy wygrane. Na początku spotkania turniejowa 8 nie grała zbyt dobrze i straciła dwa gemy przy swoim podaniu, ale później podwyższyła poziom swojej gry i doprowadziła do tie breaka. W decydującej rozgrywce Venus Williams wygrała 7/6 (3). Druga partia także potoczyła się korzystnie dla dawnej liderki rankingu WTA, która uzyskała jedno przełamanie i po 45 minutach zakończyła drugiego seta wynikiem 6/4.

Na korcie zmierzyły się także deblowe partnerki – Elena Vesnina i Ekaterina Makarova. Po trzysetowej batalii zwycięstwo odniosła Elena Vesnina 5/7, 6/1, 9/7 i dzięki temu po raz pierwszy w swojej karierze awansowała do ćwierćfinału imprezy wielkoszlemowej w singlu. W kolejnej rundzie rozegra mecz z Dominiką Cibulkovą, która okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej.