Hamburg: Paire i Zverev odpadli z turnieju

We wtorek zostały rozegrane wszystkie mecze, pozostałe do zamknięcia zmagań w pierwszej rundzie zawodów ATP w Hamburgu. Nie obyło się bez nieoczekiwanych porażek faworyzowanych tenisistów.

Miejscowych kibiców zapewne najbardziej zabolała zapewne porażka Alexandra Zvereva – tenisista rozstawiony w Hamburgu z numerem cztery w dwóch setach przegrał z Hiszpanem Inigo Cervantesem 5:7, 6:7(2). 26-latek o miejsce w ćwierćfinale powalczy ze Stephane Robertem, który okazał się lepszy od będącego w kiepskiej formie Leonardo Mayera.

Z turniejem German Tennis Championship 2016 pożegnał się także Benoit Paire – reprezentant Francji w zeszłej edycji tego turnieju doszedł do ćwierćfinału. Tym razem zawodnik oznaczony z numerem dwa zmagania zakończył na pierwszej rundzie i porażce z Danielem Gimeno-Traverem 5:7, 6:3, 4:6. Doświadczony Hiszpan o kolejne zwycięstwo powalczy z Danilem Medvedevem, który we wtorek pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:4, 5:7, 6:4.

W grze o trium w imprezie ATP w Hamburgu pozostał obchodzący w poniedziałek urodziny, Martin Klizan. Słowak w trzech setach uporał się z Igorem Sijslingiem 6:4, 1:6, 6:3. Zawodnika oznaczonego z numerem siedem w drugiej rundzie czeka starcie z Louisem Wesselsem. 17-latek niespodziewanie pokonał Stevena Dieza 5:7, 6:2, 6:1 i tym samym osiągnął najważniejsze zwycięstwo w swojej karierze.